Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ivana Hrubá, kandidátka do Zastupitelstva města Blovice

21. 8. 2010

Ivana Hrubá, kandidátka do Zastupitelstva města Blovice

Na kandidátce máme lidi s progresivním myšlením

Mohla byste se nám krátce představit?

Jsem učitelka, manželka a máma dvou dnes již dospělých dětí. Miluji přírodu a knihy, věnuji se automatické kresbě, terapiím kresbou, poradenství v oblasti rozvoje osobnosti a řešení obtížných životních situací a pracuji s tzv. indigovými dětmi a jejich rodiči, i s dětmi, které mají nějaké školní i výchovné potíže. Jsem také předsedkyní ZO KSČM v Blovicích a zastupitelkou v městském zastupitelstvu.

Proč už nestojíte v čele kandidátky?

Víte, po dvaceti letech práce v komunální politice, je asi třeba nějaká změna ve vedení. I když získané zkušenosti jsou k nezaplacení. Chci poděkovat všem lidem, kteří mě volili, za jejich dosavadní obrovskou důvěru a podporu. Na vlastní žádost jsem sestoupila až na poslední místo na kandidátce. Mohu vás ale ubezpečit, že současný lídr Pavel Král i další za ním jsou dobří politici. O věcech přemýšlí. Nepolitikaří. Osvědčili se, mají ve městě jméno a hlavně se dokáží zastat lidí. Profesně se mezi nimi pohybují a vědí, co jim ve městě chybí a co je štve. Na kandidátce máme i »mladou krev«. Razantní, s progresivním myšlením, a také další nové tváře. Ani jednomu z nás není lhostejné, jak bude vypadat naše město. Pasivně hodnotit situaci a nic pro to nedělat není naše parketa. Vždycky jsme byli aktivní i mimo politiku. Rozhodně nepatříme mezi mnohé dnešní »demokratické hrdiny«, kteří velmi často nejlépe anonymně a zpoza rohu vykřikují, co bylo špatně, jak bylo špatně a kdo kde byl špatně. Zkrátka – i za této situace jdeme se svojí kůží na trh.

A jaký je váš volební program?

Ulehčit život našim obyvatelům a zbytečně na ně nepřenášet především další finanční břemena. Drobným živnostníkům nabídnout nevyužité prostory města za úměrný nájem. Odlehčit dopravě a zřídit odstavné parkoviště. Pro mladé rodiče a zejména samoživitelky řešit nedostatečnou kapacitu předškolního zařízení. Tento stav v současné době není vůbec brán na zřetel. Usilovat o setrvání pediatrů ve městě. Nemůžeme přece připustit jejich odchod díky neřešeným nájemním smlouvám, byť se jedná o soukromý sektor. Pak prosadit prevenci před represí v oblasti mládeže. Rekonstruovat dům dětí a mládeže, realizovat herní plochy pro děti a hřiště pro mládež a zaměřit se na využití volného času mládeže. Rozšířit nedostačující parkové plochy ve městě pro klidné procházky a relaxaci. Pro seniory z domů v přilehlé obci Vlčice zajistit dopravní spojení s městem a pokračovat v opravách místních komunikací a rozjetých aktivitách – položení inženýrských sítí do stavební lokality a odkanalizování města. Obec Hradišťský Újezd má nedostačující zdroje pitné vody a přetrvávající potíže s odpadní vodou. Tam chceme vést jednání důrazně a směřovat pomoc. A pak zrekonstruovat nevyužité budovy města na Hradišti a poskytnout je k bydlení, příp. pro drobné podnikání. Co rozhodně nepodpoříme, je výstavba fotovoltaických elektráren na zemědělské půdě.

Jak je z předešlého vidět, věcí k řešení je spousta. A to nejsou ještě všechny. Jsou jen nejkřiklavější, po kterých lidé volají. Snažíme se ale být střízliví. Jsou k tomu dva důvody. Ten první jsou peníze (město je velmi zadluženo) a druhý, to je úspěch ve volbách. My nabízíme svůj čas, zkušenosti a jednání srdcem. A to je nalevo.

Rozhodnutí je, lidičky, jen a jen na vás. Tak šťastnou ruku.

18. 8. 2010Alex BARAS

www.halonoviny.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář