Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sociální systém je nutno modernizovat - kandidátka za KSČM Michaela Vávrová

23. 4. 2010

Sociální systém je nutno modernizovat

Co vás vedlo k tomu, že jste se rozhodla kandidovat do sněmovny?

Současný stav naší politické scény, kdy obavu z toho, zda jsem dostatečně fundovaná, vystřídalo přesvědčení a chuť alespoň něco změnit. Modernizovat sociální systém, omezit současné »rozkrádání« a hlavně podpořit mladé rodiny s dětmi, bezplatné školství, zdravotnictví a prosazení rozumného přístupu k ekologii.

Jak byste v poslanecké práci využila zkušenosti získané ve své profesi?

Zatím nemám nasbírané letité zkušenosti, ale využila bych rozhodně vzdělání a všeobecný přehled získaný při studiu na vysoké škole. Zde jsem se věnovala problematice životního prostředí, vodohospodářství, územnímu plánování, okrajově lesnictví, myslivosti a pedologii. Ze současné profese (působím v geodetické firmě) je mi blízká problematika katastrů nemovitostí, státní správy a s ní spojená nadměrná byrokracie. Jelikož jsem v současné době zastupitelkou města Horažďovice, využila bych již získané zkušenosti z řešení problémů malých měst a obcí. Zpočátku jsem měla představu o politice na malém městě velice zkreslenou. Myslela jsem si, že se zde jedná v zájmu občanů, města a celkového rozvoje lokality. Bohužel po pár měsících jsem pochopila, že i v malém městě jsou prosazovány politické názory v zájmu strany, nikoliv samotných občanů či města. Setkala jsem se s bojkotem ze strany ODS, a celkově politika v malém městě bohužel kopíruje politiku celostátní. Což je na škodu věci.

Jaké jsou vaše koníčky, jak trávíte volný čas?

Volný čas trávím nejčastěji a nejraději ve společnosti rodiny, přátel, popřípadě dobré knihy. Věnuji se také sportu a turistice, neboť mou největší zálibou je česká příroda. Samozřejmě jako každý mladý člověk velmi ráda cestuji do ciziny - »na vlastní pěst«. Neboť jen tak se člověk doopravdy setká s pravou realitou. Z úžasného apartmánu v hotelu, pláže a jednodenních výletů člověk získá zkreslený náhled na skutečnou realitu. Ráda si udržuji všeobecný přehled, a proto sleduji aktuální dění. A také miluji hudbu - jako pasivní posluchač i aktivní hráč na příčnou flétnu či kytaru.

22. dubna 2010, redakční zpráva

www.halonoviny.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář